click on number to change image or wait 5 sec. to be changed automatically
Ekspozitat Personale

1993 - Galeria “Boy” Prishtinė,
1994 - Galeria “magic” Prishtinė,
1995 - Galeria “Koha” Prishtinė,
1996 - Galeria “Koha” Prishtinė,
1997 - Galeria “Europa” Pejė,
1998 - Volks Bank - Munsingen, Gjermani
1999 - Galeria “ Hani i 2 Robertėve ” Prishtinė,
2001 - Galeria e Ministrisė sė Kulturės, Prishtinė
2008 - Galeria “Kunst Werkstatt am Theaterplatz” Aschaffenburg, Gjermani
2011 - Pothum ekspozitė, Galeria e Biblotekės Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės nė Prishtinė

____________________________________________________________________________________


Ekspozitat kolektive

1994 - Galeria “Koha” - Salloni i nėntorit, Prishtinė
1995 - Galeria “ Koha”, Salloni i nėntorit,  Prishtinė
1996 - Galeria “Koha” Salloni i nėntorit, Prishtinė
1997 - Galeria “Dodona" Prishtinė,
1997-  Rest-Gallery - “Apollonia” Gjilan,
1998 - Galeria “ Hani i 2 Robertėve”, Prishtinė
1998 - Galeria “Koha”, Prishtinė,
1999 - Galeria “ YC&Ghetto Art”,  Prishtinė,
1999 - Galeria Kombėtare - Salloni i nėntorit, Prishtinė,
2000 - Galeria Kombėtare - Salloni i Nėntorit, Prishtinė,
2000 - Galeria e Pallatit tė Rinisė, Prishtinė,
2001 - Galeria e Teatrit Kombėtar, Prishtinė,
2001 - Klubi i Artistave,  Prishtina,
2001 - Galeria Kombėtare - Salloni i nėntorit, Prishtinė,
        - ETJ.
oil on triplex
click on number to change image or wait 5 sec. to be changed automatically
PAINTINGS
BIOGRAFIA   /  EKSPOZITAT  /  KRITIKAT   /   MEDIAT   /   KONTAKT
SHQIP   /    ENGLISH                                  HOME    /